دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر
مرکز مشاوره

معيارهاي ازدواج موفق

سلامت جسمی و روانی زوجین از معیارهای ازدواج موفق است

1392/01/28 (2:30:41 AM)

خبرگزاری آنا: کارشناس مشاوره و راهنمایی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر با تاکید براینکه سلامت جسمی و روانی از معیار های ازدواج موفق است گفت: انسان سالم، خانواده سالم و خانواده سالم جامعه ای سالم را ایجاد خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار آنا از بردسیر؛ زهرا حسینی، ویژگی های یک ازواج موفق را برشمرد و افزود: ازدواج موفق، اتفاقی نیست بلکه زوجین باید برای خوشبختی برنامه ریزی نموده و در مسیر این برنامه حرکت نمایند.
کارشناس مشاوره و راهنمایی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، تلاش زوجین در جهت تحقق، صمیمیت، سلامت، تعهد، ایمان و شادی بیشتر در زندگی را لازم دانست و خاطر نشان کرد: منبع درامد و شغل مناسب از دیگر معیار های یک ازدواج موفق است به طوریکه با داشتن کار و شغل، عشق و محبت زوجین در منزل رونق و تداوم خواهد یافت.
وی، رشد مستمر را از دیگر عوامل یک زندگی موفق دانست و تصریح کرد: از قوانین طلایی زندگی مشترک، با هم رشد کردن است و زوجین باید همیشه مشوق همسر خود در رشد و بالندگی یک زندگی سرشار از پویایی و نشاط باشند.
حسینی، نیت و اراده برای تشکیل خانواد را لازم برشمرد و افزود: هر یک از زوجین باید با دید باز و با رضایت خود اقدام به تشکیل خانواده نمایند و ازدواج نباید به عنوان راه حلی برای دوری از مشکلات خانوادگی جوان در خانواده در نظر گرفته شود، بلکه ازدواج زمانی موفق خواهد بود که با هدف تشکیل خانواده و تعالی روحی زوجین مدنظر قرار گیرد.
کارشناس مشاوره و راهنمایی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر به سن مناسب ازدواج نیز اشاره کرد و بیان داشت:برای موفقیت در ازدواج، رعایت سن مناسب ازدواج بسیار مهم است چنان که متخصصان، سن مناسب ازدواج را برای دختران 18 تا 24 سال و برای پسران 24 تا 28 سال توصیه می کنند.
وی گفت: با تشکیل خانواده، نقش های جدیدی ایجاد می گردد و زوجین باید در مقابل آن مسئولیت پذیر باشند.
حسینی، یکی از اساسی ترین پایه های موفقیت زندگی زناشویی را شناخت دقیق نیازهای جسمی، روحی و عاطفی همسر و تلاش مستمر و دائم در پاسخ به این نیازها عنوان کرد و افزود: زوجین می بایستی در این جهت به یکدیگر کمک نموده و مشوق و همکار یکدیگر باشند.
کارشناس مشاوره و راهنمایی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر در پایان سخنان خود گفت: مرکز مشاوره و راهنمایی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر در راستای افزایش مهارت های دانشجویان، اقدام به برگزاری دوره های مهارت های زندگی نموده که امید است با برگزاری این دوره ها گامی مثبت در کاهش مشکلات جامعه برداشته شود.

           

       1392/09/30 (12:54:32 PM)

مجموع امتیازات به این مطلب(220)
امتیاز شما به این مطلب ؟ 
star star star star star
نظرات شما در رابطه با این مطلب ؟ (0)


محبوبترین ها
  معيارهاي ازدواج موفق
راههاي موفقيت در زندگي
آثار مخرب ماهواره بر خانواده و جامعه
 

  مطلبی در آرشیو ثبت نشده  

انجمن ها
 بسیج کارکنان
جمعیت اسلامی
مرکز رشد
مرکز مشاوره
همایش
 
 


آمار بازديد
 

افراد آنلاين : 3نفر
تعداد بازديد امروز : 6نفر
تعداد بازديد ديروز : 1نفر
تعداد بازديد در يک هفته گذشته : 48نفر
تعداد بازديد در 6 ماه گذشته : 809نفر
تعداد بازديد : 11930نفر